Gwna
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:94. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:271. Error 9: Invalid character

Menu

Sonda

piątek, 19 września 2014 08:54

 

17 wrzenia uczniowie Szkoy Podstawowej w egiestowie spdzili „ekologicznie”.

Uczniowie kl I-III, pod opiek nauczycieli, sprztali ciek Ornitologiczn na opacie Polskiej. Zebrane  mieci segregowali do odpowiednich workw, ktre nastpnie umiecili w kontenerach obok przystanku autobusowego w pobliu szkoy. Przy okazji  sprztania, zapoznali si z walorami przyrodniczymi tego piknego zaktka egiestowa nad Popradem. Po skoczonej pracy wszyscy zasiedli do grila na pyszn kiebask i gorc herbat. Serdecznie dzikujemy pastwu Niemczykom za  gocin! Dzikujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczstunku i transportu dzieci! Byo wspaniale!

Dzieci z klas IV-VI wybray si na rajd grski. Autokarem dojechay do Krynicy skd kolejk gondolow wyruszyy na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Ze szczytu Jaworzyny tras przez Runek wdroway w kierunku egiestowa. Wdrujc sprztay grskie szlaki z pozostawionych wok nich przez niefrasobliwych turystw mieci. W workach tych ldoway plastikowe butelki, w czerwonym aluminiowe puszki. Do niebieskich workw skadane byy papierki, a zielonych szklane butelki i soiki. Wszystkie zebrane mieci umieszczone zostay w odpowiednich kontenerach przy Bacwce na Wierchomli, gdzie by krtki odpoczynek. Z Bacwki wdrowalimy przez Pust Wielk. tym szlakiem zeszlimy do egiestowa. Przy zejciu ze szklaku znajduj si kontenery do segregacji mieci i tam pozostawilimy reszt zebranych „skarbw”.

Pogoda bya pikna wic cieszylimy si z piknych widokw i tego, e turyci ktry bd wdrowa szlakami Beskidu Sdeckiego bd mogli cieszy si czystymi grami.

Nasza ekologiczna lekcja, podczas, ktrej dzieci uczyy si segregowa mieci bya czci realizowanego projektu pn „wiat nie daje rady –segreguj odpady” na ktry ZSP w egiestowie uzyska dotacj z WFO i GW w Krakowie.   Zdjcia w galerii                                              

 

 

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa